خبر1

تعمیر و نگهداری یخچال و فریزر

رعایت یک نکته کوچک در نگه داری لوازم خانگیتان می تواند از یک فاجعه بزرگ جلوگیری کند.

ممکن است شما به خانه جدید خود نقل مکان کرده باشید و برای اولین بار افتخار داشتن خانه برای خودتان را تجربه کنید. این به معنی مواجه شدن با مسائل متفاوتی است، مانند: چمن زدن، تمیز کردن فاضلاب و اما مهمتر از همه، تمیز کردن وسایل آشپزخانه تان حتی بیشتر از تعداد دفعاتی که آپارتمان خود را جارو می کنید! زمانی که ماشین ظرفشویی شما خراب است،به نظر نمی رسد که کار درستی باشد که با صاحبخانه قبلی تماس بگیرید و منتظر بمانید تا او مشکل شما را حل کند. ممکن است برای اولین بار با اجزای پیچیده ی یک وسیله روبرو شوید. نگه داری از وسیله ها آنطور که به نظر می رسد نگران کننده نیست.

ممکن است شما مالک خانه باشید، صداهای عجیب و غریب از ماشین ظرفشویی خود بشنوید یا برای اولین بار یخچالی گرم را تجربه کنید. هر چه که باشد، این راهنمایی های تعمیر و نگهداری آسان شامل راه حل هایی عیب یابی برای حل مشکلات عمده ی لوازم خانگی شما می باشد . به جای پرداخت چند صد هزار تومان برای یک دستگاه آشپزخانه جدید، لوازم خانگی خود را تعمیر کنید.با دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی یک تعمیر کار حرفه ای شوید.

یخچال و فریزر

یخچال و فریزر جزو لوازمی است که هرگز از کار کردن متوقف نمی شود. اینکه ماشین لباس شویی شما و یا خشک کن شما از کار بیوفتد و شما نتوانید مانند همیشه به صورت هفتگی شستشو داشته باشید ناراحت کننده است، اما مشکلات یخچال و فریزر می تواند بسیار ناراحت کننده تر باشد. نگه داشتن یخچال در حالت طبیعی و جلوگیری از خرابی آن می تواند حداقل به اندازه ی بهای تمام مواد غذایی سرد شما اهمیت داشته باشد. برای جلوگیری از ایجاد مشکلات در یخچالتان از راهنمایی های نگهداری یخچال به طور منظم استفاده کنید. از نوار لاستیکی دور درب یخچال و فریزر خود نگه داری کنید. نوار وینیل که درز بند بین داخل یخچال و درب ها را تشکیل می دهد، دستگاه را به طور موثر در حال فعال نگه می دارد و باعث افزایش عمر آن می شود. نوار درب آسیب دیده می تواند هوای اتاق را به داخل یخچال وارد کند و باعث ایجاد رطوبت زیاد و مشکلات فراوان شود که می تواند از خنک شدن یخچال جلوگیری کند، شود. هر گونه پاره شدن و یا شل شدن بدین معنی است که شما باید نوار درب یخچال خود را تعویض کنید. شما می توانید برای حفظ انعطاف پذیری و عمر نوار خود از یک نرم کننده ی وینیل یا یک لایه ی نازک ژل پترولیوم برای درز بندی بهتر استفاده کنید. (قبل از اینکه از آنها استفاده کنید، کثیفی های روی نوار را پاک کنید.)

جریان هوای مناسب که از طریق کندانسور وارد دستگاه می شود برای عملکرد کارآمد و طولانی مدت یخچال و فریزر ضروری است. گرد و غبار خانگی و موی حیوانات خانگی که در کویل های خازنی یا فن کندانسور انباشته می شوند، می توانند جریان هوا را محدود کنند، که ممکن است باعث گرم شدن و خطا در کمپرسور یا اجزای سیستم درز بندی شود. این تعمیرات ممکن است گران باشند ودر نهایت باعث از کار افتادن یخچال و فریزر شما شوند. صفحه ی عقب یخچال را بردارید و کویل ها را با یک جاروبرقی دستی و یک برس نرم تمیز کنید. ممکن است کویل کندانسور زیر محفظه ی یخچال باشد. مطمئن شوید که فن کندانسور تمیز است و درست کارمی کند. اطمینان حاصل کنید که اجزای لولای یخچال و فریزر شما در حالت مناسب هستند و به درستی روان سازی شده اند. درب های یخچال شما بسیار باز و بسته می شود و انتظار می رود که برخی از این قطعات پوسیده شوند. لولاهای بالا را برای پوسیدگی و روان سازی مناسب بررسی کنید. لولا های پایین را نیز باید به صورت دوره ای برای آسیب یا نبود روان سازی بررسی کنید. همیشه از روان کننده های خوراکی در وسایل آشپزخانه استفاده کنید. اگر شکستگی یا ترک خوردگی در قفسه های موجود بر روی درب مشاهده کردید آن را تعویض کنید ، چون باعث می شود نگه دارنده قفسه یا گیره ها ی قفسه آسیب بینند، بنابر این از آسیب های بیشتر جلوگیری کنید. قفسه های شیشه ای، کشو های شفاف و کشو ریلی نیز باید به محض دیده شدن هر گونه مشکل تعویض شوند. صداهای غیر معمولی که ممکن است از فن کندانسور یا موتورهای فن تبخیر کننده به گوش برسند را بررسی کنید،ممکن صدا به صورت تق تق، جیر جیر، صدای تیز و طولانی یا وزوز باشد. اینها ممکن است نشانه ای از نقص در آینده باشند ، بنابراین باید در اسرع وقت ، قبل از اینکه سیستم خنک کننده از کار بیوفتد، به آن توجه شود.

اشتراك گذاری نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *